• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Wózki widłowe wszystkich typów - Galeria zdjęć firmy


Wózek unoszący czołowy
Urządzenie to ma za zadanie wspomagać inne utb działające w magazynie. Z ich pomocą podstawia się ładunki pod magazyn wysokiego składowania. Służą również do zbierania zamówień (są to tzw. order-picker). Wózek jezdniowy unoszący czołowy wyposażony jest w podest dla operatora i boczne kurtyny bezpieczeństwa zabezpieczające przed wypadnięciem podczas pracy, sterowanie przy pomocy obu rąk, czujnik bezpieczeństwa w podłodze-podeście. Urządzenie to charakteryzuje się też tym, że podnosi ładunki na maksymalną wysokość 30 cm.

Specyfikacja urządzenia:
Wysokość podnoszenia: 30 cm
Udźwig nominalny: 2 t
Prędkość: 3,5 km/h
Wytrzymałość baterii: do 5 godzin pracy non-stop
Wózek unoszący boczny
Wózek ten wyposażony jest w wyświetlacz elektroniczny podający sposób naładowania baterii oraz komunikaty ostrzegawcze, system spowalniania przy dojeżdżaniu do ładunku oraz przycisk bezpieczeństwa. W wózku unoszącym bocznym maksymalna wysokość podnoszenia to 30 cm – jest cechą charakterystyczną wszystkich wózków unoszących.

Specyfikacja urządzenia:
Wysokość podnoszenia: 30 cm
Udźwig nominalny: 2 t
Prędkość: 3,5 km/h
Wytrzymałość baterii: do 5 godzin pracy non-stop

Wózek jezdniowy podnośnikowy wysokiego składowania
Wózek jezdniowy podnośnikowy akumulatorowy firmy TOYOTA. Wyposażony jest on w standardowe widły o długości 1,2 m oraz kabiny z szybą przednią, wycieraczkę, światła przednie i tylne oraz lusterka. Wózkiem jezdniowym podnośnikowym można poruszać się również poza magazynem. Wózek wyposażony jest w 4 koła oraz grubobieżne opony pneumatyczne.Dodatkowo posiadamy wózki jezdniowe podnośnikowe wysokiego składowania czołowe Linde oraz wózki wózki jezdniowe podnośnikowe wysokiego składowania boczne – wyposażone w wysoki, wysuwany maszt, zabudowane, wysunięte koła przednie, koło obraca się o 360 t.

Specyfikacja urządzeń:
Wysokość podnoszenia: do 8,5 m
Udźwig nominalny: 1500 – 1600 kg
Prędkość: 19 km/h
Wytrzymałość baterii: w zależności od modelu – od 8 do nawet 30 godzin pracy non-stop


Wózek jezdniowy specjalizowany
Wózki jezdniowe podnośnikowe specjalizowane to urządzenia, w których operator podnoszony jest wraz z ładunkiem. Służą one do inwentaryzacji lub kompletowania niewielkich zamówień. Posiadają otwierane barierki unoszone. Urządzenia sterowane są joystickiem, na wyświetlaczu pojawiają się informacje o położeniu koła.

Specyfikacja urządzeń:
Wysokość podnoszenia: do 8,5 m
Udźwig nominalny: 1500 – 1600 kg
Prędkość: 19 km/h
Wytrzymałość baterii: w zależności od modelu – od 8 do nawet 30 godzin pracy non-stop

Podest przejezdny ruchomy wolnobieżny nożycowy
Na naszej hali w Łodzi posiadamy również różnego rodzaju podesty. Jednym z nich jest podest przejezdny ruchomy wolnobieżny (typ nożycowy). Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest możliwość pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – maksymalna siła wiatru musi wynosić wtedy do 12,5 m/s. Maksymalna siła boczna oddziaływająca na podest wynosi 400N.

Specyfikacja urządzeń:
Wysokość robocza: 8,4 m
Udźwig nominalny: 2 osoby, 350 kg + ładunek.


Multitel 200ALU AF
Jest to podnośnik przegubowo-teleskopowy ze sterowaniem elektryczno-hydraulicznym. Podnośnik służy do unoszenia ludzi i ewentualnie narzędzi, ale pod żadnym pozorem nie pozwala się na przewożenie nim jakichkolwiek ładunków. Platforma ma wiele różnych zabezpieczeń ułatwiających pracę, w tym: awaryjną pompę ręczną, awaryjny wyłącznik STOP, samopoziomujący się kosz i elektrohydrauliczne zabezpieczenie, które uniemożliwia podniesienie się platformy, gdy podnośnik jest niewypoziomowany lub gdy nie wszystkie stabilizatory rozłożone są prawidłowo.

Specyfikacja urządzenia:
Wysięg: 22 m
Udźwig: 200 kg


Ładowarki teleskopowe
W Centrum Szkoleń posiadamy wszystkie rodzaje ładowarek teleskopowych. Łącznie na stanie znajduje się 30 maszyn wszystkich producentów dostępnych na rynku, między innymi: Manitou, JCB, Merlo, Bobcat. Mają do 32 metrów wysięgu, niektóre z nich zaliczają się do maszyn obrotowych.


Nasze podnośniki