• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Uprawnienia na wózki wysokiego składu

Wózki widłowe wysokiego składowania

Kursy, Szkolenia, Uprawnienia UDT

Wózek jezdniowy wysokiego składu jest jednym z rodzajów wózków widłowych i według klasyfikacji UDT należy do kategorii 2WJO. Pierwszy wózek wysokiego składowania z masztem wysuwnym skonstruowany był w 1956 roku przez firmę „Jungheinrich” w Niemczech. Na dzień dzisiejszy koncern Jungheinrich jest jednym z najbardziej popularnych producentów wózków widłowych.


Wózek jezdniowy to urządzenie transportu bliskiego, które stosuje się w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki rozmaitości typów i konstrukcji, wózki jezdniowe stają się coraz bardziej popularne z dnia na dzień. Za względu na eksploatacje wózki jezdniowe dzielą się na:

Wózki wysoki skład
  • naładowne
  • unoszące
  • podnośnikowe (potocznie zwane widłowe)
  • ciągnikowe
  • specjalne.

Wózki wysokiego składowania dzięki swojej konstrukcji oraz wysokości podnoszenia nadają się do składowania blokowego, prac pomiędzy regałami i transportu wewnętrznego długich ładunków. Tym wózkiem podnośnikowym można poruszać się również poza magazynem.

Przyjdź na nasze szkolenie na wysoki skład

Do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych wysokiego składowania można przystąpić po odbyciu szkolenia w naszej firmie we Wrocławiu z danego zakresu oraz po uzyskaniu uprawnień na wózki widłowe 2WJO. Takie szkolenie trwa kilka dni i mieści w sobie zagadnienia, dotyczące ogólnej informacji o wózkach jezdniowych, zagadnienia specjalistyczne dotyczące wózków widłowych kategorii 2wjo + część praktyczna, podczas której Kursanci ćwiczą na różnych urządzeniach typu 2WJO. Zawód operatora wózków widłowych jest zawodem często wymaganym na rynku pracy w Polsce, więc mając dokumenty uprawniające do obsługi widlaków można bez problemu znaleźć prace.