• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Widlaki ze świątecznej paki, czyli pomysły na świąteczne prezenty w Centrum Szkoleń

Widlaki ze świątecznej paki - prezenty

Święty Mikołaj tak naprawdę nie jeździ na saniach i nie ciągną ich renifery. To największa bajka, jaką kiedykolwiek świat słyszał. Prawda jest bowiem taka, że siwobrody uprzejmy staruszek z Laponii przyjeżdża do nas... na wózku widłowym. Tak, tak. W tym roku z okazji świąt postanowiliśmy przygotować dla Was, drodzy Czytelnicy, zestaw artykułów, które pomogą Wam wybrać prezenty pod choinkę lub dadzą chwilę wytchnienia w trakcie przedświątecznego zgiełku. W tym miesiącu zagłębimy się w świat zabawkowych wózków widłowych – usiądźcie więc i przeczytajcie pierwszą część artykułu. Nasze propozycje powiązane są oczywiście z branżą urządzeń transportu bliskiego – zdziwicie się jednak, jak wiele pomysłów można znaleźć w sieci. Zapraszamy do wspólnej, grudniowej przygody z blogiem Centrum Szkoleń.

Wózek widłowy w pokoju dziecięcym

Zaczniemy od przedstawienia Wam prezentu, który spodoba się zarówno dużym, jak i małym – wózek jezdniowy zdalnie sterowany. To bardzo ciekawy pakiet, który obecnie oferuje wiele sklepów stacjonarnych i internetowych. Standardowy zestaw składa się z:

 • wózka jezdniowego
 • palet lub paczek, które można przewozić
 • pachołków
 • pilota

Zdalnie sterowane urządzenie działa dokładnie w ten sam sposób, co prawdziwe wózki jezdniowe podnośnikowe, na których możesz jeździć w Centrum Szkoleń. Jest to niewątpliwie dobry pomysł na prezent dla kogoś, kto w przyszłym roku planuje zapisanie się na taki kurs. Realizm produktu pozwala na wczucie się w pracę operatora wózka lub magazyniera. Widły podnoszą się na wysokość 28 cm (to całkiem sporo, zwłaszcza, że wymiary urządzenia zachowane są w odpowiednich proporcjach, np. 1:10). Wózki mają różne wymiary i kształty, niewątpliwie jednak tworzone są z myślą o oddaniu jak największego realizmu. Dodatkowo do zestawów dołączone są czasem pachołki – pozwalają na ćwiczenie jazdy na urządzeniu slalomem, ósemką lub po okręgu – wszystko wedle Waszej wyobraźni.

Zależnie od wersji produktu, który kupimy będziemy mieć dostęp do różnego rodzaju ulepszeń:

Prezenty na święta - wózki widłowe
 • widły będą przechylać się od siebie/ do siebie – ułatwia to naukę ładowania i zdejmowania palet również w normalych rozmiarów urządzeniu,
 • maszt podnośnika wysuwany może być 2 razy – tak, jak w prawdziwym urządzeniu transportu bliskiego,
 • w zestawie otrzymamy (lub nie!) paletę/paczkę/beczkę do podnoszenia i przewożenia,
 • skrętne tylne koła,
 • w zestawie może być również radio sterujące.

Dlaczego warto zainteresować się takim wózkiem jezdniowym?

Oprócz tego, że jest to zabawka, przy której niejedna osoba może spędzić wiele czasu, niewątpliwie posiada szereg walorów.

 • Dobrze wygląda – estetycznie wykonane urządzenie będzie się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu i choć nie jest to standardowy element dekoratorstwa w mieszkaniu czy domu, to dzięki swojej wysokiej jakości może stać się nie tylko zabawką, ale również swojego rodzaju ozdobą
 • Rozwija umiejętności – jakie umiejętności może rozwijać zdalnie sterowany wózek jezdniowy? Przede wszystkim zręczność, kierowanie pojazdem, zwinność i spryt, zdolności manualne oraz koncentrację. Są one równie niezbędne podczas pracy na prawdziwym urządzeniu – warto wypróbować i poprawić swoje możliwości dzięki tej zabawce.

Taki nietypowy prezent polecamy wszystkim: dziecku, które uwielbia techniczne prace wymagające manipulowania przedmiotami, maniakom zdalnie sterowanych, dobrze wykonanych urządzeń, przyszłym operatorom wózków jezdniowych oraz absolutnie każdemu, kto chciałby wypróbować swoje umiejętności i poznać podstawowe zasady działania wózków widłowych.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga na bieżąco – już za tydzień napiszemy o kolejnych pomysłach na prezenty. Niech ten miesiąc będzie dla Was przepełniony radością, nie tylko gonitwą za świątecznymi zakupami. My również będziemy się starać, by przywołać na wasze twarze uśmiech i dać Wam nieco rozrywki.

Do zobaczenia wkrótce!