• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Praca operator wózka widłowego. Szukasz pracy? – zrób kurs na operatora wózków widłowych

Ponieważ ostatnio dość sporo pisaliśmy o wózkach widłowych i poszczególnych zagadnieniach z nimi związanych (wymiana butli z gazem LPG, budowa wózków jezdniowych), postanowiliśmy zaproponować Wam artykuł dotyczący pracy dla operatora, możliwości, które daje posiadanie uprawnień 2wjo lub 1wjo poświadczonych przez Urząd Dozoru Technicznego. Jeśli więc szukasz pracy, zastanawiasz się nad zdobyciem nowych kwalifikacji, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Praca operator wózka widłowego

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są rodzaje wózków i gdzie mogą się które przydać,
  • przykładowe pomysły na znalezienie pracy jako operator wózków widłowych
  • jakie możliwości daje Ci Centrum Szkoleń w tym zakresie.

Mamy nadzieję, że czas spędzony na lekturze zaowocuje będzie początkiem Twoich sukcesów zawodowych.

Rodzaje wózków i sposoby ich wykorzystania

Wózki widłowe ze względu na zakres uprawnień dzielą się na kilka kategorii: 3wjo, 2wjo, 1wjo.

3wjo to wózki jezdniowe podnośnikowe zdalnie sterowane. Wykorzystywane są głównie na halach i w magazynach.

Operator wózka widłowego

Wózki 1wjo to wózki specjalne – np. z kabiną operatora podnoszoną wraz z ładunkiem. Używa się ich do sztaplowania i do komisjonowania ładunków. Sztaplowanie to układanie towaru w sztaple (jest to charakterystyczny sposób układania warstwami), zaś komisjonowanie to inaczej rozdzielanie zbiorczych jednostek ładunkowych na opakowania jednostkowe. Oba terminy pochodzą z zakresu ładunkoznawstwa (więcej dowiesz się podczas kursu na magazyniera).

Poza tym 1Wjo to wózki jezdniowe ze zmienną fazą wysięgu, czyli ładowarki teleskopowe. Najczęściej spotyka się je na budowie, głównie dlatego, że nie posiadają podstawowego ograniczenia – wysięgu. Pod tym względem można je dostosować do własnych potrzeb (maksymalny wysięg to nawet 38 m.).

Najbardziej rozbudowaną grupą jest 2wjo. W jej obrębie mieszczą się wózki unoszące (do 30 cm podnoszenia), wózki jezdniowe podnośnikowe, wózki ciągnikowe, naładowne. Wszystkie wykorzystywane są przede wszystkim w wewnętrznym transporcie bliskim – w poprzednim artykule pisaliśmy więcej na temat tej odmiany transportu.

Gdzie może znaleźć pracę operator wózka widłowego?

Operator wózków widłowych może poszukiwać pracy w wielu miejscach, nie jest ograniczony jakąś konkretną branżą przemysłu, ponieważ w każdej z nich potrzebny jest w magazynie ktoś z uprawnieniami Urzędu Dozoru Technicznego. Może to być przemysł budowlany, chemia gospodarcza lub cokolwiek innego. Miejsc pracy jest naprawdę wiele i na pewno któreś z nich czeka na Ciebie.

Nie masz pracy? Szukasz? Zrób kurs na wózki widłowe!

Wyjaśniliśmy już kwestię tego, czym są wózki widłowe i w jakich miejscach praca operatora wózka może okazać się przydatna. Wiemy już również, jakie istnieją kategorie dla tych urządzeń. Jeśli wciąż nie masz pracy i nie jesteś pewien, gdzie powinieneś jej szukać, to polecamy Ci zgłoszenie się na nasz kurs na wózki widłowe. Od wielu lat przygotowujemy do zawodu operatora i wiemy, jak bardzo pomocne bywa posiadanie uprawnień 2wjo lub 1wjo. Koszty kursu wcale nie są tak wysokie, by ktoś nie mógł sobie na niego pozwolić. Dodatkowo wprowadziliśmy ostatnio nowość, dzięki której ABSOLUTNIE każdego będzie stać na zrobienie szkolenia w naszej firmie Centrum Szkoleń.

Szukasz pracy? Zrób kurs na wózki widłowe – zapłać w ratach!

Operator wózka widłowego

To kolejne, innowacyjne rozwiązanie, które jest ukłonem w stronę osób, które nie są w stanie jednorazowo zapłacić za cały kurs. Dzięki porozumieniu z Santander Bank mamy możliwość rozłożenia ceny szkolenia na raty. Dla kogoś, kto aktualnie poszukuje pracy taka możliwość daje naprawdę wielkie szanse na zakończenie nużącego i strasznego okresu bezrobocia w ich życiu. Wszystko to robimy, by podnieść poziom komunikacji z naszymi klientami i pomóc im znaleźć pracę w zawodzie operatora wózków jezdniowych.