• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Operator wózków widłowych, praca za granicą – ZA i PRZECIW cz.1

Nasza oferta kursów na wózki widłowe i inne urządzenia transportu bliskiego składa się z wielu różnych, atrakcyjnych pakietów szkoleń, które mogą pomóc Ci szukać pracy w zawodzie operatora nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wielu Polaków boi się emigracji, uważa to za zło konieczne w sytuacji, gdy już naprawdę nie mają czego włożyć do garnka. Dla naszych kursantów postanowiliśmy przestudiować rynek ofert zagranicznych na operatora wózków jezdniowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem oraz komentowania artykułu i opowiadania o swoich doświadczeniach, wszak wiadomo, że nic nie będzie tak rzetelne, jak wypowiedź naszych Czytelników, którzy żyli (lub wciąż żyją) za granicą.

Twój bilet do pracy w Europie – uprawnienia UDT

Nasze kursy na wózki jezdniowe dają wiele możliwości. Jeśli zdecydujesz się na egzamin państwowy przeprowadzany przez Urząd Dozoru Technicznego i zdasz go, to uzyskasz uprawnienia do pracy w zawodzie operatora na wszystkich rodzajach wózków widłowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Takie właśnie korzyści daje posiadanie tej legitymacji. Dodatkowo kończąc kurs w Centrum Szkoleń możesz otrzymać certyfikaty w czterech językach:
  • polskim, niemieckim,angielskim, norweskim.
Dokumenty takie zdecydowanie pomnażają Twoje szanse na znalezienie pracy za granicą.

Uważnie czytaj treść ogłoszenia na wózki widłowe

Jeśli już zdecydowaliśmy się na podjęcie pracy za granicą, to pierwszym krokiem powinno być śledzenie portali ogłoszeniowych w Internecie, prasie i innych dostępnych mediach. Bardzo łatwo trafić na różne ogłoszenia o pracę. Ważne jest to, by uważnie przeczytać je kilkakrotnie, aby upewnić się, że rozumiemy wszystkie warunki i wymagania stawiane przez pracodawcę. Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę, by nie doszło do takiej sytuacji, jak na poniższym obrazku?

1. Polski koordynator

Dla wielu z Was może to być pierwsza praca za granicą. Podstawową obawą w takiej sytuacji jest przede wszystkim bariera językowa, brak znajomości jakiegokolwiek języka obcego lub znajomość na zbyt niskim poziomie. Warto przeczytać więc różne ogłoszenia i porównać oferty – niektóre firmy zapewniają kurs językowy na swój koszt przed rozpoczęciem pracy w zawodzie operatora wózka widłowego za granicą. Inni wymagają komunikatywności – nie jest to bardzo wysoki poziom znajomości języka obcego i w miarę szybko można go osiągnąć.

2. Pomoc w znalezieniu zakwaterowania

Kolejną bardzo ważną sprawą jest mieszkanie w obcym kraju. Na szczęście większość pracodawców szukających operatorów wózków widłowych oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania lub proponuje już konkretne warunki. Dla przykładu: w pewnym ogłoszeniu znalezionym w Internecie możemy przeczytać o następujących stawkach: Praca trzyzmianowa:
  • 8,26 funtów za godzinę
  • 9,26 funtów – druga zmiana
  • 10 funtów – zmiana nocna
  • Zakwaterowanie zapewnione przez pracodawcę – płatne 55 funtów tygodniowo.
Zestawiając te dane z kursem funta na dzień 06.07.2015 (5,92 zł) można stwierdzić, że nie jest to płaca bardzo niska. Pozwala na spokojne życie za granicą i wykonywanie zawodu operatora wózków jezdniowych. W dzisiejszej części artykułu to już wszystko. Mamy nadzieję, że to zestawienie na koniec stanie się dla wielu myślących o kursach na wózki widłowe w naszej firmie dużą zachętą. Serdecznie zapraszamy do Centrum Szkoleń. W drugiej części artykułu, która pojawi się na blogu za tydzień, przedstawimy kolejne kluczowe informacje, które koniecznie trzeba sprawdzić wybierając pracę operatora wózka jezdniowego za granicą. Pokażemy również więcej plusów i minusów takiej decyzji oraz niebezpieczeństwa, które czyhają na emigrantów. Pojawi się również krótkie podsumowanie odpowiadające na pytanie: czy warto szukać pracy na wózki widłowe za granicą i jeśli tak, to w jaki sposób robić to bezpiecznie. Zapraszamy do lektury za tydzień, a dziś dziękujemy Wam za poświęcenie czasu.