• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Mini-słowniczek UTB: część 2.

Cieszymy się faktem, że możemy dzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem. Od lat organizujemy szkolenia, które cieszą się sporym powodzeniem. Każde szkolenie to solidna dawka wiedzy – określonych pojęć, definicji i regułek. Dziś publikujemy drugą część naszego Mini-słowniczka. Mamy nadzieję, że wiedza w nim zawarta przyda się każdemu operatorowi oraz kandydatowi na to stanowisko. Są to pojęcia, bez których opanowania nie można mówić o umiejętnościach specjalistycznych. Włączmy więc tryb "uczenia się" i wspólnie zapoznajmy z nowymi tematami.

Mini-słowniczek UTB część 2Materiały, które prezentujemy w tym tekście mają przybliżać Wam zagadnienia, które są dla nas jak chleb powszedni. Może sprawią, że ktoś zachęcony i zaciekawiony zgłosi się do nas, aby zdobyć uprawnienia UDT na określone urządzenie transportu bliskiego? W dzisiejszym tekście opiszemy kilka podstawowych urządzeń, z których obsługi szkolimy oraz wyjaśnimy dwa bardzo ważne pojęcia, bez których nie może się obyć żaden operator. Zaczynajmy więc!

6. Wózki widłowe podnośnikowe (jezdniowe)

– są to chyba najbardziej popularne z urządzeń transportu bliskiego. Mają do siebie to, że posiadają charakterystyczne widły. Składają się z ramy, układu jezdnego, układu hamulcowego, bloku napędowego, układu hydraulicznego osprzętu roboczego, kabiny operatora oraz elementów sygnalizacyjnych i sterujących. Wózki widłowe najczęściej spotkać można na halach, w magazynach i w każdym miejscu, w którym znajdują się duże paczki wymagające szybkiego i sprawnego przewożenia w obrębie niewielkiego terenu. Dlatego właśnie nazywają się urządzeniami transportu bliskiego. Wózki dzielą się na takie, w których operator podnoszony jest z ładunkiem oraz podnośnikowe zdalnie sterowane i prowadzone. Uprawnienia możesz uzyskać robiąc kurs w naszej firmie: kurs na wózki widłowe w Centrum Szkoleń.

7. Podesty ruchome

– różnią się od wózków widłowych jedną podstawową kwestią: służą nie tyle do przenoszenia określonego ładunku, co podnoszenia operatora, który dzięki takiemu działaniu może wykonać różne czynności. Wśród najbardziej popularnych działań wymienia się odśnieżanie dachu, przycinanie gałęzi wysokich drzew czy prace przy gaszeniu pożarów. Standardowe podesty ruchome (zwane również podnośnikami koszowymi) składają się z podwozia, wysięgnika i platformy roboczej z elementami sterowniczymi. Możesz zyskać na nie uprawnienia biorąc udział w kursie organizowanym przez Centrum Szkoleń . Są to urządzenia bezpieczne. Boki platform ochraniane są przez specjalne balustrady.

8. Ładowarki teleskopowe

– urządzenia transportu bliskiego, które charakteryzują się specyficznym wyposażeniem. Należą do kategorii IWJO, czyli wózków widłowych ze zmienną fazą wysięgu. U nas możesz zrobić odpowiednie uprawnienia. Składają się z teleskopu, podnośnika wysięgnika oraz wideł umocowanych u góry. Ładowarka sterowana jest z poziomu operatora. Najczęściej można zaobserwować jej pracę na placu budowy i zastępują starsze modele wózków jezdniowych.

9. Udźwig

– jest to największe obciążenie, określone przez wytwórcę, jakie może przenieść platforma robocza podestu ruchomego przejezdnego podczas normalnej pracy.

10. Wysięg

- jest to odległość pozioma między osią obrotu podestu a platformą roboczą. Mini-słowniczek UTB część 2 I w ten sposób kończymy część drugą naszego Mini-słowniczka. Mamy szczerę nadzieję, że wiadomości przez nas tutaj przedstawiane są przydatne i interesujące. Dziękujemy Wam, że poświęciliście te kilka chwil na zapoznanie się z naszym tekstem i zapraszamy do regularnego odwiedzania bloga.