• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kursy UDT, Szkolenia i Uprawnienia UDT

Chcesz zdobyć uprawnienia do obsługi wózków widłowych bądź suwnic, ale zastanawiasz się jak taki kurs powinien wyglądać? Obawiasz się, że czemuś nie podołasz? Zupełnie niepotrzebnie! W tym artykule skupimy się na przedstawieniu pięciu najważniejszych kwestii dotyczących szkoleń z zakresu urządzeń transportu bliskiego. Zapoznaj się więc z nimi, a następnie – ruszaj po zdobycie uprawnień.

Bezpieczeństwo

Pierwsza kwestia, którą należy poruszyć dotyczy stanu urządzeń, na których będziesz ćwiczyć i się uczyć. Co jest ważne?

  • maszyny muszą być w pełni sprawne

  • czy są w odpowiedni sposób zmodernizowane

  • czy są pod stałą opieką Urzędu Dozoru Technicznego (wykonuje on okresowe badania techniczne).

Jest to o tyle istotne, że od stanu urządzeń zależy jakość szkolenia, a nawet bezpieczeństwo kursanta.

Cechy najlepszych nauczycieli

kursy udtPodczas kursu na wózki widłowe czy kursu na dźwigi/ windy (oraz każdego innego) ważne jest, aby osoba nas szkoląca była komunikatywna i potrafiła w jasny i zrozumiały sposób przekazywać potrzebną wiedzę. Nie ma chyba nic gorszego od szkoleniowca, który swoją pracę wykonuje bez przekonania i z przymusu – ani on, ani jego kursanci nie będą mieli z tego żadnego pożytku. W Centrum Szkoleń BHP stawiamy na takie cechy prowadzących, jak:

  • komunikatywność

  • życzliwość

  • pasję do nauczania

Uczyłem się, ale... się nie nauczyłem

Nie sztuką jest również przyjść na szkolenie, na którym co prawda uczymy się wszystkiego, co jest nam potrzebne, ale w ostatecznym rozrachunku dochodzimy do wniosku, że czegoś nie wiemy, przydałoby się nam więcej treningu. Dobrze jest się więc wcześniej dowiedzieć, czy centrum szkoleniowe, w którym chcemy robić uprawnienia daje możliwość skorzystania z dodatkowych godzin ćwiczeń w ramach ceny kursu.

Egzamin na 100%

Naprawdę dobry kurs dający uprawnienia do obsługi urządzeń transportu bliskiego to taki, który przygotuje nas do egzaminu końcowego. Dobrze jest dowiedzieć się przed przystąpieniem do kursu, czy ośrodek szkoleniowy zorganizuje dla nas egzamin, czy sami będziemy musieli się o to postarać. Naszym zdaniem profesjonalne podejście zakłada również przeprowadzenie egzaminu po szkoleniu.

Przyjemna chwila: odbiór legitymacji

Rzecz, która może dawać się we znaki zwłaszcza po zakończeniu kursu – konieczność ustalenia terminu odbioru legitymacji, wszystkich niezbędnych dokumentów i dopełnienie formalności. Pamiętaj, aby o wszystkie szczegóły kursu i zasady uzyskania uprawnień zapytać już na samym początku. Jak sam teraz widzisz, kurs UDT nie musi być niczym strasznym i warto się na niego zapisać, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.