• Kursy na suwnice

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kursy przygotowujące do obsługi suwnic kat 1S i 2S (IS, IIS)

Suwnica nr.1

Suwnice używane są w wielu gałęziach przemysłu, np. w przemyśle stoczniowym, ale również w halach produkcyjnych, w punktach przeładunkowych czy magazynach. Dzięki zróżnicowanym typom konstrukcyjnym, można je stosować do różnorodnych prac. Warianty najczęściej wykorzystywanych suwnic są następujące:

  • natorowe czy pomostowe – montowane są pod sufitami hal. Posiadają cięgniki do podwieszania ładunków.
  • podwieszone – wykorzystują tory jezdne podwieszane pod sufitem.
  • bramowe – użytkowane są w pracach zewnętrznych. Konstruuje się je z pomostów zamontowanych na bocznych mostach łączących bramy.

Certyfikaty w różnych językach

Flada Uni Europejskiej

Naszych klientom wydajemy uprawnienia w języku:

  • angielskim (bez dodatkowych opłat)
  • norweskim (bez dodatkowych opłat)
  • niemieckim (bez dodatkowych opłat)

Zajmujemy się pełną organizacją kursów łącznie z egzaminami UDT, dbamy by zaplecze dydaktyczne i urządzenia treningowe spełniały wszystkie normy i wymagania nałożone odpowiednimi przepisami.

Pracujemy według programów nauczania zaakceptowanych i posiadających uzgodnienie Urzędu Dozoru Technicznego.

Jako firma o zasięgu ogólno polskim prowadzimy szkolenia dla prywatnych grup zorganizowanych, oraz firm i zakładów na terenie całego kraju, lub w naszych ośrodkach stacjonarnych mieszczących się w Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.

Jedynym warunkiem przeprowadzenia szkolenia poza ośrodkami stacjonarnymi jest posiadanie przez zamawiającego odpowiedniego urządzenia (suwnicy), natomiast dojazd instruktorów jest bezpłatny.

Promocja hakowy sygnalista

Uruchomilismy nową usługę dla wszystkich posiadających urządzenia transportu bliskiego OBLICZANIE RESURSU:

Obliczanie resursu

W Centrum Szkoleń można uzyskać uprawnienia na dwie kategorie:

IS – suwnice, wciągniki i wciągarki sterowane z kabiny operatora oraz suwnice, wciągniki i wciągarki hakowe ogólnego przeznaczenia sterowane z poziomu roboczego, w tym bezprzewodowo, żurawie stacjonarne warsztatowe.

IIS – suwnice, wciągniki i wciągarki hakowe ogólnego przeznaczenia sterowane z poziomu roboczego, w tym bezprzewodowo o oraz żurawie stacjonarne warsztatowe.

Uprawnienia

Po zakończeniu kursu oraz pozytywnym zdaniu egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego każdy operator uzyska bezterminowe zaświadczenie kwalifikacyjne uprawniające go do obsługi w/w urządzeń.

Nasza wykwalifikowana kadra dydaktyczno-wykładowa oraz instruktorska gwarantuje przekazanie kompletnej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, dzięki czemu uczestnicy posiądą wiadomości o:

  • budowie
  • bezpiecznej eksploatacji suwnic
  • sposobach postępowania w sytuacjach awaryjnych i wypadkowych
  • oraz nabędą niezbędnych, umiejętności praktycznych w zakresie obsługi tych urządzeń. Szkolenie na suwnice zakończone jest egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego.

Korzyści po ukończeniu kursu

Suwnica nr.2Ukończenie kursu na suwnice jest gwarancją poszerzenia swoich kompetencji zawodowych. Osoby posiadające certyfikat stają się dużo atrakcyjniejsze dla firm transportu pionowego, w którym wykorzystywane są zarówno suwnice, jak i wciągniki czy układnice magazynowe. Praca na stanowisku suwnicowego niesie ze sobą również korzyści w postaci lepszego wynagrodzenia. Organizujemy kursy w całej Polsce, również w takich miastach jak: Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Wrocław, Sosnowiec, Bydgoszcz, Gliwice, Częstochowa, Lublin, Rzeszów, Szczecin i inne. Organizujemy transport grup zorganizowanych do naszych hal szkoleniowych.

Udogodnienia dla kursantów

Suwnica nr.3Nasza firma z racji tego, że jest otwarta 6 dni w tygodniu i to przez 12 godzin dziennie (8:00-20:00), stanowi najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy chcieliby podjąć szkolenie, ale do tej pory mieli trudności z dostosowaniem czasu pracy do godzin otwarcia. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminów zajęć, które prowadzone są zarówno indywidualnie, jak i grupowo. W przypadku, gdy czas trwania kursu okaże się za krótki, aby Klient mógł podejść do egzaminu, Centrum Szkoleń gwarantuje dodatkowe godziny gratis. Firma dysponuje zadaszonymi halami treningowymi, dzięki czemu szkolenia mogą odbywać się o każdej porze roku, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Warunki uczestnictwa w kursie

Do wzięcia udziału w kursie na suwnice, niezbędne jest uzyskanie pełnoletniości oraz minimum podstawowe wykształcenie. Warunkiem jest również wykazanie badań lekarskich zaświadczających o braku zastrzeżeń do podjęcia szkolenia. Te jednak gwarantowane są przez Centrum Szkoleń i wliczone w cenę kursu.