• Kursy na HDS

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kursy z zakresu obsługi żurawi przenośnych (HDS)

HDS nr.1

Hydrauliczny Dźwig Samochodowy (HDS) to urządzenie wręcz niezbędne w transporcie drogowym wymagającym załadunku materiałów o dużej wadze, jak np. kontenery transportowe. Przenośne żurawie pozwalają bez pomocy innych urządzeń na przewóz oraz załadunek przedmiotów.

Szkolenia ns HDS

Intensywne zajęcia praktyczne umożliwią bezstresowe podjęcie pracy na dowolnym typie żurawia. Po zakończonym kursie organizujemy egzaminy przeprowadzane przed państwową komisją Urzędu Dozoru Technicznego, czego efektem jest otrzymanie bezterminowego zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT. Naszą działalność cechuje pełna opieka nad Kursantem od momentu rozpoczęcia szkolenia do chwili otrzymania odpowiednich zaświadczeń kwalifikacyjnych.

Kursy na wszystkie typy żurawi

Celem kursu jest przygotowanie kandydata na operatora do pracy ze wszystkimi rodzajami żurawi przenośnych. W trakcie szkolenia każda osoba otrzymuje pełną wiedzę teoretyczną z zakresu:

 • obsługi żurawia
 • jego budowy
 • zasad bezpiecznej eksploatacji
 • oraz sposobów postępowania w razie awarii lub wypadku

Centrum Szkoleń oferuje Kursantom szkolenie na żurawie kategorii II Ż, w skład której wchodzą dźwigi:

 • stacjonarne
 • przenośne
 • przewoźne
 • samojezdne (montowane na pojeździe)

oraz kategorii I Ż:

 • wieżowo-szynowe

Uprawnienia

Po pozytywnie zdanym egzaminie operator otrzymuje bezterminowe zaświadczenia kwalifikacyjne kat UDT - IIŻ uprawniające do obsługi wszystkich typów żurawi przenośnych niezależnie od

 • marki
 • udźwigu
 • wysięgu
 • wraz z osprzętem dodatkowym jaki może być na takim żurawiu montowany (np. chwytaki, łyżki czerpakowe, chwytniki elektromagnetyczne, zawiesia, wciągarki, trawersy itd.)
flaga_uni

Naszym klientom wydajemy uprawnienia w języku:

 • angielskim (bez dodatkowych opłat)
 • norweskim (bez dodatkowych opłat)
 • niemieckim (bez dodatkowych opłat)

Uruchomilismy nową usługę dla wszystkich posiadających urządzenia transportu bliskiego OBLICZANIE RESURSU:

Obliczanie resursu

HDS nr.2Nasza kadra szkoleniowa dzięki stałemu rozwojowi posiada doskonałą znajomość tematu i całą wiedzę stara się przekazać w sposób jak najbardziej przystępny oraz bezstresowy. Sprzęt używany podczas zajęć praktycznych jest zawsze w pełni sprawny, spełniający wszystkie wymagania Urzędu Dozoru Technicznego.

Organizacja szkoleń zawsze dostosowywana jest do klienta, obejmuje kursy indywidualne, prywatne grupy zorganizowane, szkolenia pracowników na terenach firm oraz inne.

Zajęcia prowadzone są w naszych ośrodkach stacjonarnych: Łódź , Warszawa, Gdańsk. Możliwa zawsze jest realizacja szkoleń na terenie firmy, lub dla zorganizowanej grupy prywatnej w całej Polsce, o ile posiada ona wymagany własny sprzęt, lub po wcześniejszych uzgodnieniach zaoferujemy dostarczenie naszego.

Korzyści dla naszych kursantów

Promocja hakowy sygnalista

Szkolenie z zakresu obsługi żurawi przenośnych skierowane jest do osób zatrudnionych w firmach realizujących zadania transportu drogowego towarowego, które korzystają z urządzeń takich, jak żurawie samojezdne, stacjonarne, wieżowe czy przewoźne. Centrum Szkoleń oferuje intensywne zajęcia praktyczne, które umożliwiają bezstresowe podjęcie pracy na dowolnym typie żurawia. Dzięki kursowi na HDS-y, Kursanci mogą poszerzyć swoje umiejętności i podnieść kwalifikacje. Stają się cennymi pracownikami zarówno dla dużych firm transportowych, jak i dla niewielkich, prywatnych przedsiębiorstw.

Udogodnienia dla Kursantów

HDS nr.3Organizacja szkoleń dostosowywana jest do wymogów Klienta, który sam może określić sobie godziny zajęć. Do wyboru uczestników są kursy indywidualne, prywatne grupy zorganizowane, szkolenia pracowników na terenach firm oraz inne. Nasza firma działa 6 dni w tygodniu (poniedziałek-sobota) w godzinach 8:00-20:00. Dzięki temu Klienci, chcąc rozpocząć kurs na HDS, mogą bez problemu dostosować jego termin do swojej pracy i codziennych obowiązków. Organizujemy kursy w całej Polsce, również w takich miastach jak: Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Wrocław, Sosnowiec, Bydgoszcz, Gliwice, Częstochowa, Lublin, Rzeszów, Szczecin i inne. Organizujemy transport grup zorganizowanych do naszych hal szkoleniowych. Atutem podjęcia szkolenia jest fakt, że w momencie, gdy podstawowy czas trwania zajęć okaże się niewystarczający do uzyskania uprawnień operatora HDS, firma zapewnia dodatkowe godziny gratis. Z racji tego, że Centrum Szkoleń dysponuje własnymi halami treningowymi, zajęcia praktyczne mogą być prowadzone nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Warunki przystąpienia do kursu

Podejmując szkolenie HDS, trzeba mieć ukończone 18 lat oraz minimum podstawowe wykształcenie. Nie może być poza tym żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, dlatego niezbędne jest wykonanie badań lekarskich. Nasza firma zapewnia ich przeprowadzenie, a cena badań wliczona jest w koszt całego kursu.