• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kurs Pilarza, Kursy na Pilarza, Kurs na pilarki

Kurs Pilarza - inwestycja na lata

Piła spalinowaPodczas każdej większej budowy pilarka spalinowa okazuje się niezbędnym narzędziem do pracy. W domowym warsztacie również się przyda, dlatego warto zainwestować w zakup dobrej jakości pilarki. Nie wszyscy wiedzą jednak, że jest ona idealnym przyrządem do wykonywania wszelkiego rodzaju pracy rzeźbiarskich, ciesielskich a nawet dekoracyjnych, do obsługi którego potrzebne są kursy na pilarki. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów pił, które przeznaczone są do różnych zadań.

Wytrzymałość i sprężystość

Wydawać by się mogło, że piła to nieskomplikowane i proste w obsłudze narzędzie. Nic bardziej mylnego. Dlatego też, zanim rozpocznie się pracę z pilarkami, najlepiej odbyć odpowiedni kurs pilarza, np. w firmie Centrum Szkoleń z główną siedzibą w Łodzi oraz oddziałami w Warszawie i Gdańsku. Okazuje się, że konstrukcja pilarki to wynik pracy wielu lat doskonalenia rozwiązań technologicznych oraz zdobytego przez twórców doświadczenia. Ostrze każdej pilarki musi być wykonane ze stopu stali wysokiego gatunku. Jego jakość jest niezwykle ważna również dlatego, że niezbędna jest duża wytrzymałość i sprężystość. Pilarka powinna móc być obsługiwana w każdych warunkach, także w bardzo wysokiej temperaturze. Odpowiedni materiał użyty do produkcji części roboczej piły niesie ze sobą jak najmniejszy opór w trakcie pracy.

Teflonowa powłoka – gwarancja jakości

Kursy na piły elektryczneBardzo ważnym elementem piły ręcznej jest powłoka części tnącej. Najlepiej, by była wykonana z teflonu. Wówczas osoba obsługująca pilarkę ma pewność, że bez trudu upora się z cięciem mokrego drewna lub też koniecznością cięcia wzdłuż słojów. Teflonowa powłoka to gwarancja zmniejszonej siły oporu, która zazwyczaj utrudnia pracę i w konsekwencji wymaga użycia znacznie większej siły. Jeszcze jednym atutem powłoki wykonanej z teflonu jest fakt, iż dzięki niemu pila chroniona jest przed korozją, będącą utrapieniem każdego właściciela pilarki. Te i wiele więcej o pilarkach dowiesz się odbywając Kurs Pilarza w Centrum Szkoleń.