• Kursy na pilarki

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kurs Pilarza, Szkolenia i Kursy na pilarki spalinowe i elektryczne, łańcuchowe i tarczowe

Piły mechaniczne – inaczej pilarki – stanowi podstawowe wyposażenie dla leśników, stolarzy czy ogrodników. Dzięki szerokiemu spektrum typów pilarek, doskonale sprawdzają się one w różnych rodzajach prac.

Kursy na pilarki

Szkolenia na pilarki w naszej firmie prowadzone są przez doświadczonych i kompetentnych instruktorów. Przekazują oni wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu obsługi tego rodzaju urządzeń. Kurs pilarza to gruntowne przeszkolenie z budowy tychże narzędzi i ich konserwacji zapewni perfekcyjne przygotowanie do pracy z pilarkami.Rodzaje pilarek

  • pilarki łańcuchowe – wykorzystywane głównie do pozyskiwania drewna zarówno na skalę przemysłową, jak i indywidualną. W zależności od jednostki napędowej (silnika), wśród pilarek łańcuchowych wyróżnia się:- pilarki spalinowe – przydatne w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Ze względu na wysoką wytrzymałość i mobilność można używać ich przy wszystkich pracach w drewnie.- pilarki elektryczne – znacznie cichsze od spalinowych. Nie emitują również szkodliwych spalin, jednak są mniej mobilne z uwagi na to, że konieczny jest dostęp do prądu.Najlepiej sprawdzają się przy przycinaniu żywopłotów, krzewów i gałęzi.
  • pilarki tarczowe – jeden z najpopularniejszych typów pił mechanicznych. Wykorzystywana jest do cięcia poprzecznego lub podłużnego. Do wału napędowego pilarki przymocowany jest zębaty dysk. Piły tarczowe można podzielić ze względu na budowę i przeznaczenie. W związku z tym wyróżnia się m.in. pilarki:- pilarki ręczne – nieduże pilarki z mini blatem i obrotową tarczą.- pilarki stołowe – tarcza tnąca wystaje ponad blat stołu roboczego. Ten rodzaj pilarek stosuje się np. do cięcia podłużnego drewna.


Uprawnienia pilarza

Po ukończonym kursu pilarza otrzymają bezterminowe zaświadczenia kwalifikacyjne, które uprawniają do obsługi wszystkich rodzajów pilarek.

Flaga Uni Europejskiej Naszych klientom wydajemy uprawnienia w języku:
  • angielskim
  • norweskim
  • niemieckim

W Centrum Szkoleń prowadzone są kursy dla grup zorganizowanych, zakładów i firm na terenie całej Polski lub w ośrodkach stacjonarnych, które znajdują się w Łodzi, Gdańsku i Warszawie. Organizujemy kursy w całej Polsce, również w takich miastach jak: Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Wrocław, Sosnowiec, Bydgoszcz, Gliwice, Częstochowa, Lublin, Rzeszów, Szczecin i inne. Organizujemy transport grup zorganizowanych do naszych hal szkoleniowych.

W Centrum Szkoleń prowadzone są kursy i szkolenia na wszystkie rodzaje pilarek.

Uruchomilismy nową usługę dla wszystkich posiadających urządzenia transportu bliskiego OBLICZANIE RESURSU:

Obliczanie resursu

Obsługa pilarek

Kurs pilarza nr.2Ukończenie szkolenia na pilarki jest gwarancją zwiększenia kompetencji zawodowych. Skorzystają na nim osoby, które zatrudnione są m.in. przy samowyrobie drewna czy jako ogrodnicy terenów zielonych czy też pracownicy zakładów drzewnych. Pracownicy posiadający uprawnienia do obsługi pilarek stają się atrakcyjniejsi dla potencjalnego pracodawcy.

Udogodnienia dla kursantów

Firma Centrum Szkoleń otwarta jest 6 dni w tygodniu od 8:00 do 20:00. Dzięki tak długim godzinom otwarcia każdy może bez problemu dostosować codzienne obowiązki do terminu szkolenia. Niewątpliwym udogodnieniem jest również możliwość indywidualnego ustalenia daty szkolenia. Kurs pilarza nr.1Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów organizujemy kursy zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Poza tym, jeśli czas trwania kursu na pilarki okaże się za krótki, by zdobyć odpowiednie umiejętności, gwarantujemy dodatkowe godziny zupełnie za darmo!

Warunki odbycia kursy na pilarki

Aby wziąć udział w szkoleniu na pilarki, Klient musi mieć ukończone 18 lat oraz minimum podstawowe wykształcenie. Niezbędne jest również okazanie zaświadczenia lekarskiego, które świadczy o braku przeciwwskazań do pracy pilarką. Badania lekarskie wliczone są w cenę kursu pilarza, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za podjęciem szkolenia w naszej firmie.