• Kursy na sieczkarnie

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kurs na operatora sieczkarni samojezdnej

Podobnie jak w wypadku kombajnów zbożowych, tak samo jest z sieczkarniami samojezdnymi. Są to maszyny rolnicze, do których obsługi teoretycznie nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień. Jak jednak wygląda sprawa w rzeczywistości? Uprawnienia na sieczkarnię samojezdną przydają się, ponieważ pozwalają uzyskać odszkodowanie w sytuacji jakiegokolwiek uszkodzenia pojazdu czy nieszczęśliwego wypadku.

Sieczkarnie

Centrum Szkoleń postanowiło rozwiązać ten problem i najnowszy program, kurs na operatora sieczkarni samojezdnej przeznaczony jest głównie dla rolników. Kursy na operatorów sieczkarni samojezdnych pozwalają nauczyć się bezpiecznej i profesjonalnej obsługi maszyn. Szkolenie składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.

Czym są sieczkarnie samojezdne i do czego służą?

Sieczkarnia samojezdna jest maszyną rolniczą przeznaczoną do równoczesnego koszenia, rozdrabniania, miażdżenia i cięcia oraz do bezpośredniego transportowania na przyczepę odpowiednim, przeznaczonym do tego celu kanałem. Po kursie na sieczkarnię samojezdną można wykonywać prace z zakresu zbierania roślin zarówno wysokołodygowych, jak i niskołodygowych.

Wymagania na szkolenia operatora sieczkarni

Kursy na sieczkarnie

Aby przystąpić do kursu na operatora sieczkarni samojezdnej trzeba spełnić podstawowe wymagania. Należy mieć ukończone 18 lat oraz minimum wykształcenie podstawowe. Równie ważnym kryterium jest posiadana kategoria prawa jazdy. Od kandydatów na operatorów sieczkarni samojezdnych wymaga się co najmniej kategorii B lub T.

Kategoria T daje uprawnienia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą oraz pojazdami wolnobieżnymi na drodze publicznej. Przepisy te odwołują się również do obsługiwania sieczkarni samojezdnych.

Co oferujemy?

Podczas programu na operatora sieczkarni samojezdnej kursanci zyskują zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Zapoznają się z budową i działaniem poszczególnych podzespołów maszyny, właściwym sposobem eksploatacji urządzenia oraz z metodami postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Być może szukasz kursu na inne maszyny rolnicze lub zainteresowałby Cię kurs na wózki widłowe we Wrocławiu. W naszej firmie do wyboru mam kilkanaście kursów operatorkich, w 5 lokalizacjach na terenie całego kraju.

Uruchomilismy nową usługę dla wszystkich posiadających urządzenia transportu bliskiego OBLICZANIE RESURSU:

Obliczanie resursu