• Kursy na prasy wysokiego stopnia zgniotu

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kurs na operatora prasy wysokiego stopnia zgniotu. Szkolenia i Uprawnienia na prasy.

Podczas kursu na operatora prasy wysokiego stopnia zgniotu dowiesz się wszystkiego, co niezbędne do profesjonalnego obsługiwania tego rodzaju urządzeń: budowę poszczególnych podzespołów, sposoby rozwiązywania problemów z prasą wysokiego stopnia zgniotu, poznasz również możliwości, jakie daje posiadanie takich uprawnień.

Czym są prasy wysokiego stopnia zgniotu i do czego służą?

Prasa wysokiego stopnia zgniotu

Prasy są maszynami rolniczymi, które znacznie pomagają przy zbieraniu siana, słomy oraz zielonki. Urządzenie pobiera materiał do prasowania. W zależności od stopnia zgniotu wyróżnia się trzy rodzaje pras, które omówiliśmy poniżej.

Rodzaje pras rolniczych

  • prasa niskiego stopnia zgniotu pozwala na redukcję objętości pobranego materiału do 50% w stosunku do objętości początkowej.
  • prasa średniego stopnia zgniotu pozwala na redukcję objętości pobranego materiału o 75 % w stosunku do objętości początkowej.
  • prasa wysokiego stopnia zgniotu pozwala na redukcję objętości pobranego materiału o 85% w stosunku do objętości początkowej.

W naszej firmie wykonujemy szkolenia na prasy wysokiego stopnia zgniotu: prasy zwijające, inaczej belujące (formują materiał do kształtu walca) i prasy kostkujące (formują materiał do kształtu kostki).

Wymagania dla kursnatów przed przystąpieniem do kursu

Prasa wysokiego stopnia zgniotu

Aby przystąpić do kursu na operatora prasy wysokiego stopnia zgniotu trzeba spełnić podstawowe wymagania. Należy mieć ukończone 18 lat oraz minimum wykształcenie podstawowe. Równie ważnym kryterium jest posiadana kategoria prawa jazdy.

Kategoria T daje uprawnienia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą oraz pojazdami wolnobieżnymi na drodze publicznej. Przepisy te odwołują się również do obsługiwania sieczkarni samojezdnych.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Szkoleń. Jeżeli byłbyś zainteresowany innym szkoleniem, np. kursem na wózki widłowe zapraszamy do Wrocławia lub innej naszej filii w celu odbycia takiego szkolenia. Do wyboru kilkanaście różnych kursów i maszyn.

Uruchomilismy nową usługę dla wszystkich posiadających urządzenia transportu bliskiego OBLICZANIE RESURSU:

Obliczanie resursu