• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kurs na magazyniera z uprawnieniami na wózki widłowe

W naszej bogatej ofercie kursów w Centrum Szkoleń pojawiła się ostatnio całkiem nowa i bardzo atrakcyjna propozycja. Mowa o kursie na magazyniera, który kompleksowo przygotowuje do pracy w zawodzie. Bardzo często zdarza się, że posiadając uprawnienia IIWJO na wózki widłowe chcemy zrobić krok dalej i znaleźć zatrudnienie nie tyle w zawodzie operatora, co właśnie magazyniera. Z tego artykułu dowiesz się:
 • jakie są wymagania na stanowisku magazyniera,
 • co musisz wiedzieć, aby pracować w tym zawodzie,
 • dlaczego warto zostać magazynierem z uprawnieniami,
 • jaką rolę w pracy magazyniera odgrywają urządzenia transportu bliskiego.

Wymagania na stanowisku magazyniera

Kurs na magazyniera fot 1Zacznijmy od podstawowych wymagań. Kandydat na stanowisko magazyniera powinien legitymować się szeroko rozwiniętymi zdolnościami technicznymi – na przykład umiejętnością sterowania wózkami widłowymi różnych rodzajów czy też podestami ruchomymi. W zawodzie magazyniera łączy się bowiem mnóstwo wiedzy teoretycznej z równie dużą ilością umiejętności praktycznych. Do profesjonalnej pracy w magazynie potrzebne są również obecnie konkretne programy komputerowe oraz przeszkolenie w zakresie ich używania. Magazynier powinien się cechować podzielnością uwagi, dobrą pamięcią. Przydadzą się również zdolności matematyczne – lecz niech to stwierdzenie nie odstrasza naszych czytelników, którzy nie lubili w szkole przedmiotów ścisłych. Wszystkiego można się nauczyć.

Zakres zadań magazyniera

W zawodzie magazyniera wymienia się specyficzne czynności. Poniżej przedstawiamy więc zakres czynności, których podejmuje się każdy magazynier:
 • przyjmowanie towaru
 • wydawanie towaru
 • utrzymywanie czynności w magazynie
 • dbanie o jakość towaru
 • pilnowanie terminów przechowywania
 • sortowanie, etykietowanie, paczkowanie towaru
 • konserwacja przechowywanego towaru
 • prowadzenie dokumentacji magazynowej
 • obsługa programów komputerowych
Dlaczego warto zainwestować w uprawnienia?

Kurs na magazyniera fot 2 Uprawnienia magazyniera otwierają przed Tobą wrota wszystkich magazynów, dają nowe umiejętności i pozwalają szukać pracy w wielu nowych miejscach – powtarzamy to jak mantrę, ale przy obecnej sytuacji na rynku pracy dodatkowe uprawnienia zawsze dają większe szansę na pokonanie bezrobocia.

Magazynier a uprawnienia IIWJO oraz IP

Program kursu na magazyniera łączy się z naszymi innymi kursami, na przykład kursami na operatora wózków widłowych czy podestów ruchomych. Podczas pracy w magazynie bardzo ważna jest umiejętność sterowania wózkami jezdniowymi oraz innymi urządzeniami transportu bliskiego – podestami, suwnicami, wciągnikami i wciągarkami. Większość pracodawców chętniej poszukuje magazyniera z uprawnieniami IIWJO, IIIWJO lub IP, ponieważ woli zatrudnić jedną osobę z większymi umiejętnościami – i dlatego to jest idealna oferta dla naszych dawnych oraz przyszłych kursantów. Kurs na wózki jezdniowe przy obecnych trendach w magazynach wydaje się być niepełny, kurs na magazyniera, ale bez uprawnień operatora UDT również jest niekompletny. Zainwestuj więc w swoją przyszłość i w swoje umiejętności. --- Dzięki tej wiedzy sami możecie zadecydować, czy chcecie przystąpić do takiego kursu na magazyniera – naszym zdaniem naprawdę warto z jednego najważniejszego powodu – kurs na magazyniera stanowi fantastyczne uzupełnienie kursów na urządzenia transportu bliskiego (wózki jezdniowe czy podesty ruchome). Wszystkich zainteresowanych naszą najnowszą ofertą zapraszamy do Centrum Szkoleń.