• Kursy na kombajny

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

Kurs na kombajn zbożowy, Kursy na operatora kombajnu zbożowego.

Kursy na kombajny

Od dłuższego czasu toczy się wśród rolników kombajnistów dyskusja o tym, czy należy, czy warto robić kurs na operatora urządzeń rolniczych np. kurs na bizona, w tym również kombajnów zbożowych. Zgodnie z obowiązującymi normami nie ma takiego nakazu, jednak brak uprawnień stwarza wiele problemów – głównym jest brak możliwości uzyskania odszkodowania w wyniku wypadku.

Wychodząc na przeciw tej sytuacji przygotowaliśmy absolutnie nowy kurs na operatora kombajnów zbożowych. Dzięki nam każdy rolnik będzie mógł się czuć bezpiecznie podczas prowadzenia maszyn. Wszystkie kursy na kombajny w naszej firmie mają to do siebie, że przeprowadzane są z najwyższą dokładnością i profesjonalizmem, dzięki czemu przyszli operatorzy mogą być pewni, że będą doskonale przygotowani nie tylko do egzaminu, ale również – co najważniejsze – praktycznej i bezpiecznej obsługi kombajnu zbożowego w przyszłości.

Czym są kombajny zbożowe i do czego służą?

Głównie kombajn zbożowy – jak sama jego nazwa wskazuje – jest przeznaczony do zbioru zbóż i ziarniaków: pszenicy, pszenżyta, jęczmienia, owsa. Służy do jednoczesnego koszenia, młócenia. Kombajny zbożowe mogą również służyć do zbioru roślin motylkowych, rzepaku, kukurydzy czy też słonecznika – wymaga to jednak pewnych modyfikacji w maszynie. Wszystkiego na temat obsługi kombajnu zbożowego oraz sposobów prowadzenia zbiorów dowiesz się podczas naszego kursu w Centrum Szkoleń.

Co oferujemy?

Program na operatora kombajnu zbożowego (kurs kombajnista) obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu – zapoznaniu z budową i zasadami działania silnika kombajnu, zespołu żniwnego, zespołu młócącego oraz zespołu czyszczącego oraz innym zagadnieniom poruszanym podczas kursu – egzamin może u nas zdać każdy rolnik.

Wymagania

Aby przystąpić do kursu na operatora kombajnu zbożowego trzeba spełnić podstawowe wymagania. Przede wszystkim są to kryteria wiekowe i wykszałcenie:

  • ukończone 18 lat
  • minimum wykształcenie podstawowe

Dodatkowo jednak wymagamy również prawa jazdy kategorii B lub T. Co to dokładnie oznacza?

Kategoria T daje uprawnienia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą oraz pojazdami wolnobieżnymi na drodze publicznej. Wynika to z przepisów, które mówią, że kombajn jest pojazdem wolnobieżnym o maksymalnej prędkości 25km/h.

W naszej firmie prowadzimy również szkolenia na urządzenia transportu bliskiego. Najpopularniejsze to oczywiście szkolenie na wózek jezdniowy podnośnikowy, które możecie zrobić w naszej fili w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Uruchomilismy nową usługę dla wszystkich posiadających urządzenia transportu bliskiego OBLICZANIE RESURSU:

Obliczanie resursu