• Centrum Szkoleń

Zapraszamy do zapoznania się z naszym parkiem maszyn

Dla naszych kursantów oddajemy 15 wózków widłowych wszystkich typów.

16 na 2016, czyli jak na 16 sposobów zmienić w tym roku swoje życie na lepsze

Widlaki ze świątecznej paki - prezenty

Wszystkiego najlepszego w nowym, 2016, roku!

Ten rok chcielibyśmy zacząć optymistycznym i pełnym motywacji wpisem – dla siebie, dla Was wszystkich, którzy czytacie ten blog. Przy okazji nowego roku, nowego okresu w życiu zastanawiamy się, co moglibyśmy zrobić dla siebie ważnego, w jaki sposób coś zmienić. Tradycją stało się już układanie noworocznych postanowień – doświadczenie pokazuje jednak, że obiecywanie sobie różnych rzeczy (w tym roku nie będę jadł tak dużo słodyczy, będę regularnie biegała i pływała) nie tylko kończy się po kilku tygodniach, ale czasem w ostatecznym rachunku powoduje u nas popadanie w kompleksy (znów nie zrobiłem tego, co sobie postanowiłem; przecież miałem więcej się uczyć). Przedstawiamy więc nieco inny pomysł na rozpoczęcie roku. Na rok 2016 wybraliśmy 16 najlepszych, naszym zdaniem, motywujących pomysłów. Nie muszą one stanowić konkretnych życzeń czy postanowień, warto zauważyć, że w ciągu 366 dni może się udać zrealizować kilka z nich. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy ;)

Pamiętajcie: TO BĘDZIE ROK ZWYCIĘZCÓW!!!

1. Znalezienie/ zmiana pracy

Znalezienie pracy wiąże się z podjęciem jakiegoś wysiłku, napisaniem CV, zebraniem wszystkich swoich dokumentów – i to czasem już na starcie bywa demotywujące. Nie poddawajmy się. To, co można zrobić już dziś, to wyszukiwanie w Internecie nowych ofert pracy. Styczeń to dobry miesiąc na rozpoczęcie poszukiwań, zastanowienie się, co warto w swoim CV poprawić, jakich umiejętności nauczyć. Przydatne jest to zarówno przy szukaniu nowej (może pierwszej w życiu?) pracy, jak i przy zmianie miejsca i zakresu obowiązków.

2. Zdobycie nowych uprawnień

Zdobycie nowej pracy wymaga posiadania konkretnych, poświadczonych przez dokumenty, uprawnień, umiejętności. Obecnie istnieje wiele szkoleń, kursów, również tych dofinansowywanych przez Unię Europejską (zupełnie darmowych), które pozwalają na zdobycie zdolności wymaganych na rynku pracy. Takim kursem może być powszechnie znany kurs na wózki widłowe lub inne urządzenia transportu bliskiego.

3. Rozpoczęcie nowego hobby

Dobrym pomysłem na zrobienie w życiu czegoś nowego jest zaczęcie jakiegoś hobby. Być może jest coś, o czym już od dłuższego czasu myślałeś, ale brakowało ci śmiałości, by zacząć to robić? Odwiedzanie ciekawych miejsc? Prowadzenie pamiętnika? Czytanie większej ilości książek? Regularne chodzenie do kina? Przecież to wszystko jest w Twoim zasięgu – zacznij z tego świadomie korzystać.

4. Poznanie życiowego partnera

Jedna z najważniejszych rzeczy, dla którzy szczególnie cierpią na samotność. Trudno jest obiecać sobie, że "znajdzie się partnera/ partnerkę w tym roku", bo to rzecz, która zależy nie tylko od nas – co nie oznacza, że nie należy się starać. Dziś jest tak wiele możliwości, które aż proszą się o wykorzystanie: kluby muzyczne, spotkania różnych kół zainteresowań, portale randkowe (najlepiej te sprawdzone i bezpieczne).

5. Włączanie do swojego życia pozytywnych nawyków

Stephen Covey

Wg książki Stephena Coveya pt. Siedem nawyków skutecznego działania nawyk jest czymś, co powtarzamy z większą lub mniejszą częstotliwością i co ma wpływ na nasze życie. Nawyk to zarówno coś dobrego, jak i złego. Pozytywnym nawykiem w tym roku może się stać wcześniejsze chodzenie spać (wysypianie się), świadome budowanie więzi z dziećmi itd. Pozytywne nawyki sprawiają, że stajemy się bardziej skuteczni we wszystkich podejmowanych działaniach.

6. Podjęcie nauki

Może czujesz, że czas, by znów wrócić na uczelnię, by uzupełnić swoją wiedzę o nowe wiadomości? A może zechcesz się w tym roku wybrać na kurs jakiegoś języka obcego? Czegokolwiek nie zrobisz, pamiętaj, by w chwilach słabości nie rezygnować z podjętego przed siebie działania – nie chodzi tylko o Twoje pieniądze, ale również o czas poświęcony na dane zagadnienia.

7. Zapisywanie dobrych zdarzeń

W zeszłym roku przez jakieś sześć miesięcy codziennie wieczorem pisałem sobie na małej karteczce, co ciekawego lub dobrego wydarzyło się w moim życiu danego dnia. Miało to co najmniej trzy zalety: zmuszało mnie to do obserwacji i analizy życia i w rezultacie do wyciągania dobrych rzeczy, uczyło koncentrować się na szczęściu, a nie na niepowodzeniach, pozwalało na dłużej zapamiętać te radosne wydarzenia. Na koniec 2015 roku otworzyłem pudełko z zapiskami i każdy z nich odczytałem – zobaczyłem, jak wiele wydarzyło się w ostatnim czasie i jak bardzo pozytywnie moje życie się zmieniło.

8. Pokonanie jakiejś wady

Walka z wadami jest strasznie nierówna – wady to nasze najbardziej naturalne zachowania. Chodzi więc o to, by powoli (nie od razu Rzym zbudowano!) eliminować w danej sytuacji zachowanie, którego nie lubimy, lub które powoduje, że czujemy się nieszczęśliwi. Wady rzadko kiedy wychodzą nam i naszym bliskim na zdrowie, dlatego warto podjąć się tego wysiłku i za jakiś czas spojrzeć sobie w twarz z radością, że jesteśmy lżejsi o jedną – lub nawet kilka rzeczy. Pamiętajmy jednak, by nie walczyć jednocześnie ze wszystkim (najlepiej byłoby pokonać każdą słabość od razu, ale to nie działa w ten sposób), ale pokonywać złe cechy i przyzwyczajenia po kolei, nie spiesząc się przy tym – to nie wyścig.

9. Odświeżenie znajomości/ przyjaźni

W nowym roku dobrze jest się odezwać do znajomych, z którymi z jakiegoś powodu urwał się nam kontakt. Większość znajomości jest w stanie nas ubogacić, my również możemy mieć pozytywny wpływ na czyjeś życie. Każdemu cieplej się robi w sercu, gdy odezwie się do niego dawny, zapomniany przyjaciel lub koleżanka – ludzie cieszą się, gdy się nimi interesujesz i odwzajemniają się w ten sam sposób.

10. Zyskanie popularności

You tube

W dzisiejszych czasach jest wiele sposobów na stanie się popularnym, także należy zadać sobie najpierw pytanie, co "popularność" dla nas oznacza. Czy jest to rozpoznawalność, czy może kojarzenie naszej osoby z jakimś zagadnieniem, uznawanie nas za ekspertów w danej dziedzinie? Popularność (w rozsądny sposób) można zdobyć dziś pisząc blog tematyczny, zakładając własny, ciekawy kanał na YouTube lub publikując posty na Facebooku. Bardziej zaawansowane metody to oczywiście założenie zespołu muzycznego, grupy teatralnej lub innej formy działalności i uczestniczenie w życiu danej społeczności – branie udziału w przeglądach, konkursach i podobnych wydarzeniach środowiskowych.

11. Zarobić określoną ilość pieniędzy

Nie tylko wokół pieniędzy świat się kręci, ale wszyscy znają tę prawdę, że bez pieniędzy życie jest niemożliwe. I dlatego dobrze jest sobie wyznaczać progi finansowe, które chcemy osiągnąć w danym czasie. Rok jest takim okresem, w którym możemy świadomie budować nasze zaplecze finansowe, prowadzić budżet domowy i mieć wszystkie wydatki pod kontrolą.

12. Rozwijanie nowych umiejętności

Przez cały kolejny rok można doskonalić to, co już kiedyś zaczęliśmy lub podjąć wyzwanie nauczenia się czegoś zupełnie nowego – może warto zapisać się na kurs prawa jazdy lub nauki pływania? A co sądzisz o jeździectwie konnym? Może to jest właśnie coś, czego kiedyś chciałeś spróbować, ale nie miałeś okazji/ funduszy?

13. Zapisanie się na wolontariat

Wolontariat, mimo że nie jest pracą zarobkową, daje wiele satysfakcji i pozwala rozwijać się w różnych dziedzinach – najważniejszym spoiwem jest pomaganie innymi. To może być tak naprawdę wszystko: praca z dziećmi, odrabianie z nimi lekcji, opiekowanie się starszą osobą, prowadzenie darmowych zajęć lub korepetycji dla kogoś, kto nie może za to zapłacić, udzielanie się w ramach różnych projektów miejskich, pomoc przy promocji ważnych wydarzeń – zadań i wyzwań jest wiele, więc każdy może odnaleźć własny sposób na wolontariat. Czasem pobycie z kimś i porozmawianie również może być najlepszą formą pomocy.

14. Pogłębianie relacji z członkami rodziny

Obecny świat jest bardzo nakierowany na budowanie sieci znajomych, kariery, zdobywanie jak największej popularności, zapomina jednak o rzeczach podstawowych, czyli o tym, że utrzymywanie kontaktów z członkami rodziny jest bardzo ważne i buduje więzi istotne na całe życie. I choć spotkanie z ciocią Basią może nie zaowocuje nowymi kontraktami, to naturalne powinno być dbanie o te relacje, w których nie oczekujemy materialnych korzyści i tylko cieszymy się czyimś towarzystwem.

15. Życie bliżej natury

Natura

Coraz więcej czasu spędzamy przy komputerach, smartfonach, tabletach i innych technologicznych nowinkach. Ciekawe, co nowego przyniesie w tej dziedzinie 2016 rok? Niezależnie od najnowocześniejszych rozwiązań, w których przyjdzie nam brać udział, warto pamiętać o kontakcie z naturą – wybierzmy się na rower, na długi spacer, zabierzmy książkę i koc i połóżmy się na plaży lub na trawie – i odpoczywajmy. Zagrajmy w jakąś zespołową grę na świeżym powietrzu.

16. Uczestniczenie w życiu lokalnego społeczeństwa

Ten ostatni punkt może się komuś kojarzyć z angażowaniem w politykę, ale jest to tylko jedno z jego rozumień. Można być przecież kimś na kształt lokalnego działacza, który w wolnych chwilach pracuje na rzecz dobra innych mieszkańców na swoim osiedlu, w swojej dzielnicy czy innym małym kawałku świata. Nie zawsze musi oznaczać kandydowanie w wyborach.

Życzymy Wam (i sobie), aby w tym roku udało się zrealizować jak najwięcej marzeń i planów. Pragniemy, by lista przygotowanych przez nas pomysłów pomogła obrać właściwy kierunek i dązyć w wybranym celu. Niech 2016 będzie rokiem sukcesów!

Zespół Centrum Szkoleń